Teletabileri Gerçekten Tanıyor Musun?

İkonik karakterileri Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa ve Po. Onların dünyası sevgi ve kahkaha dolu. Peki çocukluğumuzun vazgeçilmezi olan Teletabileri ne kadar tanıyoruz? İşte Teletabi karakterleri hakkında bazı bilgiler.

1. Tinky Winky

En yaşlı ve mor Teletabimiz tam olarak 3 metre 5 santimetre boyunda. Nazik, yumuşak huylu ve bir hayalperest. Biraz kararsız olabilir ama aynı zamanda çok düşüncelidir. 

Tinky Winky’nin en sevdiği şey, dirseğinde taşıdığı kırmızı çantasıdır ve en önemlisi, büyük sarılmaları sever! Meşhur Teletabilerin sarılması…. Gözyaşım pıt!

2. Dipsy

Yeşil, eğlenceli, dans etmeyi en çok seven. Korkak bir o kadar da harika bir karakter. Her zaman kollarıyla dans hareketleri yapar çünkü dans etmeyi çok seviyor.

Dipsy’nin en sevdiği şey siyah beyaz şapka – içinde poz vermeyi seviyor. Hem dans etmek hem de fotoğraf çekinmeyi seviyorsan sanırım Disy’nin ruh eşisin.

Dipsy de büyük sarılmaları çok seviyorr!

3. Laa-Laa

 

Sarı renkli, sanatçı ruhlu Laa-Laa. Şarkı söylemeyi ve dans etmeyi seviyor! Laa-Laa eğlenceli bir enerji bombası diyebiliriz. Adeta etrafına enerji saçıyor. Gülmeyi, şarkı söylemeyi ve dans etmeyi seviyor.

Laa-Laa’nın en sevdiği şey topu . Laa-Laa topunu zıplatmayı çok seviyor. Ayrıca o da sarılmayı çok seviyor.

4. Po

Sevimli, kırmızı ve en küçükleri. En küçükleri derken 1.80 boyunda *-* Po durduğunda her zaman kollarını arkasına alır ve karnını dışarı çıkarır. Bu onun simgesel bir hareketi çünkü etrafındaki her şey hakkında geniş bir gözlem yapmayı sever. 

En sevdiği şey scooterı . Scooterı ile hız yapmaya bayılıyor ve Po da sarılmayı çok seviyor.

5. Noo-noo

Teletabilerin çok sevilen bir arkadaşı, Noo-noo tam bir temizlik hastası! Noo-noo sadece Teletabilerin karmaşasını temizlemez bazen de Teletabilerin hayatına heyecan katar aptal Noo-Noo. Olmayacak şeyleri süpürür: Tinky Winky’in çantası gibi. Aman Allah’ım kıyamet! 

6. Güneş Bebek

“doğarken güneş ardından tepelerin oyun vakti gelir Teletabiler’in”

“güneş batarken ardında tepelerin, veda zamanı geldi Teletabiler’in”

BONUS: 28 Mart Teletabi Günü olarak kabul edilmiştir.

Peki ya sen hangi Teletabi karakterisin?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir