Prince of Persia 6 Alan Adının Sahte Olduğu Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Ubisoft’un Gandi.net isimli bir internet sitesi üzerinden “princeofpersia6” alan adını kaydettiği öne sürülmüş ve bu gelişme, yeni Prince of Persia oyununun yakında duyurulabileceği söylentilerine yol açmıştı. Ancak alan adının Ubisoft tarafından alındığı iddiası doğru değil gibi görünüyor.

Son zamanlarda, Ubisoft’un princeofpersia6.com alan adını kaydettiği iddiaları serinin yeniden canlandırılması için bir umut olarak görülüyordu. Ayrıca alan adının Ubisoft’un DNS’lerine yönlendirilmesi iddiaları daha da güçlendirmişti. Ancak ne yazık ki, alan adının Ubisoft tarafından satın alınmadığı ve bir Türk sitesi tarafından kaydedildiği ortaya çıktı.

princeofpersia6 alan adı bir Türk sitesi tarafından satışa çıkarıldı

Söz konusu web sitesine gidildiğinde alan adının Ubisoft tarafından satın alınmadığı anlaşılıyor. Ayrıca alan adının son haftalarda artan popülaritesini vurgulayan bir ilanla satışa sunulduğu görülüyor. Elbette bu ilan son haftalarda gündemi meşgul eden haberlerden faydalanarak fiyatı yukarı çekmek için hazırlanmış ve daha da ilginci ilanın iletişim adresinde bir Türk haber sitesinin e-posta adresi yer alıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir