Orijinal Star Wars Üçlemesi Az Kalsın Daha Karanlık Bir Sonla Bitecekti !

George Lucas’ın ortaya çıkan senaryo transkriptlerine göre orijinal Star Wars Üçlemesi daha karanlık bir sonla bitebilirdi !

Yazım daha önce Orijinal üçlemeyi izlemeyen arkadaşlarımız için sürprizbozan içeriyor,devam etmeden önce dikkat edin.

Orijinal üçlemenin finali olan 1983 yapımı Jedi’ın Dönüşü filmi Luke Skywalker ve Darth Vader‘ın hikayesini görkemli ve etkileyici bir kapanışla bitirdi , ancak öyle görünüyor ki Lucas başlangıçta çok daha şok edici bir son planladı.

Yardımcı yazar Lawrence Kasdan’ın düşüncesi üzerine filmin adı “Jedi’ın İntikamı” olacaktı, çünkü Kasdan “Dönüş” kelimesinin zayıf olduğunu düşünüyordu.

Lucas ve Kasdan arasındaki toplantıların transkriptleri, Lucas’ın filmin sonunda bir “ters köşe” yapmayı önerdiğini ortaya koydu:

Darth Vader öldükten sonra Luke Vader’ın kaskını alıp kendi başına yerleştirecekti.

Lucas şunları önerdi:

“Luke [Vader’in] maskesini çıkarıyor. Maskenin çıkarılması son sahne – ve sonra Luke onu giyiyor ardından ‘Şimdi Vader’im’ diyordu.”

‘Sürpriz!’ diye devam etti Lucas. “Gerçek bir ters köşe. “Şimdi gidip Asi filosunu öldüreceğim ve evrene hükmedeceğim.” diyerek sözlerini biterecekti Luke.

Transkriptlere göre Kasdan bu öneriyi onayladı: “Bu benim tam da olması gerektiğini düşündüğüm şey.”

Ancak, filmin “çocuklar için” olduğu konusunda ısrar eden Lucas, kısa bir süre sonra böyle kasvetli ve karanlık bir son fikrinden vazgeçti.

Güç Uyanıyor ve Son Jedi filmleri, Luke’un hikayesini geriye dönük olarak değiştirerek, Jedi’ın Dönüşü’nün önerdiğinden biraz daha acı tatlı bir şekilde sonuçlandırmışken, serinin birçok hayranı Lucas’ın fikrini değiştirmesinden memnun olacaklardır.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir