Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 5 Korku Mini Dizi

The Haunting Of Hill House (Tepedeki Ev)

Aynı olayın farklı kişilerin gözlerinden gösterilen bu harika dizi sizi dram ve korku zincirinin arasına alarak bir nevi sizi hüzünlendirirken korkutmayı da başarabilen sayılı eserlerden. Dizi beş kardeşin çocukken yaşadıkları Tepedeki Evin yıllar geçmesine rağmen hayatlarını nasıl etkilediğini göstermenin yanı sıra geçmişte evin kapıları ardına saklanmaya çalışılan büyük sırlara da ışık tutuyor. Dizinin ilk iki bölümü biraz insanı sıksa da diğer bölümler kendini soluksuz izletiyor.

 

 

 

Marrianne

Fransız bir yapım olan bu dizi gençlik zamanlarında gördüğü kâbusları kitap haline getiren bir yazarı konu alıyor. Eski bir arkadaşı onu uyarmaya gelesiye kadar yazdığı şeylerin ciddiliğinin farkında olmayan yazar, acı bir olay sonrası kabuslarının başladığı ve eskiden yaşadığı kasabaya geri döner. Uğraştığı şeyin kabuslardan daha fazlası olduğunu anlaması uzun sürmez. Marrianne adındaki bu cadı ile olan aralarındaki bağlantı işleri çıkmaza sokar.

 

 

 

The Mist

Yoğun bir sis ile çevrilen şehrin sakinleri bu sisin normal bir doğa olayından ziyade içinde daha büyük ve tehlikeli bir şeyler barındırdığını anlamaları onlara pahalıya patlar. Oyunculuklarla pek gözlerimizi şenlendirmese de konusu itibariyle izlemeye değer çerez bir dizi.

 

 

 

 

Bloodride

Norveç yapımı olan dizi her bölümünde farklı ve ilgi çekici konuları filme almakta. Her bölümünde farklı bir konu işlemesi, konu bütünlüğü yüzünden dizi izlemek istemeyenler için biçilmiş bir kaftan. Her bölümü film gibi olan bu dizi az sayıdaki bölümleri ile çerez niteliğinde.

 

 

 

 

 

Glitch

Polis merkezine gelen “mezarlıkta yürüyen insanlar” ihbarlarının aslında mezarlarından kalkan yedi kişi olduğunu öğrenen bir polis memuru ve doktor arkadaşı bu olayın nasıl yaşandığını gizli bir şekilde öğrenmeye çalışırlar. Bazı yerlerinde sizi sinir etse de izlemeye değer bir dizi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir