Nostaljik VR Oyunu Pixel Ripped 1995 Yayınlandı

Sanal gerçeklik (VR) oyunları, son yıllarda ivme kazanarak yükselen oyun türleri arasında bulunuyor. PS VR kütüphanesinde FPS oyunlarından yarış oyunlarına kadar farklı farklı kategorilerde birçok VR oyunu bulunuyor ve VR oyun kütüphanesi her geçen gün büyümeye devam ediyor.

VR kütüphanesine eklenen son oyunlardan bir tanesi de Pixel Ripped 1995 oldu. 16 bit ve 32 bit grafikleri seviyorsanız ve oyun içerisinde oyun konsepti ilgi çekici geliyorsa, Pixel Ripped 1995’e bir şans verebilirsiniz.

Pixel Ripped 1995

Oyun, odasında klasik retro nişancı oyunlarından bir tanesini oynayan 9 yaşındaki bir çocukla başlıyor. Çocuk ve çevresi VR teknolojisi kullanılarak resmedilirken çocuğun oynadığı retro oyun 2 boyutlu bir tasarıma sahip. Bunun oldukça ilginç bir konsept olduğunu söylemek gerekiyor. Çocuğun oynadığı oyunlar bol bol nostalji hissi yaratsa da oyun, bu retro oyunları oynamak üzerine kurulu değil.

Çocuğun normal bir yaşantısı da bulunuyor. Oyunun içerisinde eski oyun makineleri, oturma odası ve video oyun kiralama mağazaları gibi farklı farklı birçok mekân yer alıyor. Oyun, oyuncularını çocukluk günlerine de götürecek, o günleri yeniden hissettirecek.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir