Netflix 10 Belgeselini Ücretsiz Olarak Youtube’a Yükledi

Netflix, korona virüsü salgını nedeniyle uzaktan eğitim sürecince ek kaynak arayan öğretmenlere, ailelere yardımcı olmak amacıyla 10 orijinal belgeselini Youtube’da ücretsiz izlemeye açtı.Belgeseller arasında Netflix’in BBC tarzı doğa belgeseli Our Planet, Ava DuVernay’in Oscar adayı belgeseli 13th ve Oscar’da en iyi kısa belgesel dalında ödül alan iki belgesel daha bulunuyor.

Netflix yayınladığı blog postunda bu konudan şöyle bahsetti:

“‘Netflix uzun yıllardır öğretmenlerin sınıflarında belgeselleri göstermelerine izin verdi. Ancak, okulların kapalı olmasıyla şu an bu mümkün değil.Bu yüzden onların talebi üzerine, Netflix YouTube kanalına özel belgesel ve serilerimizi yükledik.”

167 milyondan fazla üyesi ile dünyanın en etkin akış hizmetlerinden biri olan Netflix, bu dönemde oldukça yüksek talep görüyor.Netflix ayrıca ilerleyen dönemlerde belgesellerin yönetmenleriyle çeşitli soru-cevap etkinlikleri de düzenleyecek.

Netflix’in YouTube’da ücretsiz izlemeye açtığı belgeseller:

1.Our Planet

Our Planet – Gezegenimiz Belgeseli Netflix'te – Bilimma Bilim ...

Muazzam bir içeriğe sahip olan bu çarpıcı belgeselde, gezegenimizin doğal güzelliğine şahit olurken iklim değişikliğinin tüm canlıları nasıl etkilediğini göreceksiniz.

2.13th

13TH directed by Ava DuVernay on Vimeo

Bu belgeselde akademisyenler, aktivistler ve politikacılar, Afrika kökenli Amerikalıların suçluya dönüştürülmesini ve ABD’deki hapishane patlamasını analiz ediyor.

3.Knock Down the House

 

Knock Down The House | FULL FEATURE | Netflix - YouTube

Amerika’nın 2018 Kongre seçimlerinde büyük kaynaklara sahip siyasetçilere kafa tutan Alexandria Ocasio-Cortez ve diğer üç kararlı kadının yaşadıklarına yakından bakın.

4.Abstract: The Art of Design

Abstract: The Art of Design | Christoph Niemann: Illustration ...

Çeşitli disiplinlerde çalışan en yenilikçi tasarımcıların zihnine adım atın ve tasarımın günlük hayatın her yönünü nasıl etkilediğini öğrenin.

5.Babies

BABIES | Official Trailer | Netflix - YouTube

Bu belgesel dizisi, çığır açan bilimin ışığında doğadan yetiştirme tarzına kadar bebeklerin ilk yıllarında yaşamı nasıl keşfettiklerini inceliyor.

6.Chasing Coral

Chasing Coral Documentary review by KTD

Dünyanın farklı yerlerindeki dalgıçlar, bilim insanları ve fotoğrafçılar, resiflerin yok oluşunu belgelemek üzere epik bir su altı mücadelesi başlatıyor.

7.Period: End of Sentence

Period. End of Sentence. | FULL FEATURE | Netflix - YouTube

Âdete karşı hâlâ ön yargıyla yaklaşılan Hindistan kırsalındaki kadınlar, yeni bir makinede düşük maliyetli hijyenik ped üreterek finansal bağımsızlık mücadelesi verir.

8.The White Helmets

The White Helmets | FULL FEATURE | Netflix - YouTube

Suriye’deki hava saldırılarında her gün sivillerin üstüne bombalar yağarken, korkusuz bir ilk müdahale ekibi, mağdurları kurtarmak için kendi canlarını riske atmaktadır.

9.Zion

Zion | FULL FEATURE | Netflix - YouTube

Bacakları olmadan doğan ve yıllarca koruyucu ailelerle yaşayan ergen Zion Clark, profesyonel güreşe başladığında aradığı tutkuyu bulur. Bir kısa belgesel.

10.Explained

Explained | Netflix Official Site

Vox’un bu aydınlatıcı dizisi kripto paranın yükselişi, diyetlerin neden başarısız olduğu ve K-popun çılgın dünyası gibi çok çeşitli konuları derinlemesine inceliyor.


Tüm belgeseller Youtube kanalında Türkçe altyazı ile beraber bulunuyor.Kimi belgeseller tek bölümden oluşurken kimileri birden fazla bölümden oluşuyor.Dilerseniz bu linkten tüm oynatma listesini görebilirsiniz.Ne izleyeceğinizi düşündüğünüz ama bulamadığınız bugünlerde ilaç gibi gelecektir !

Herkese iyi seyirler !

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir