Mezuniyetler Minecraft’ta Yapılacak!

Dünya’nın en çok satan video oyunu unvanının güncel sahibi Minecraft, bugüne kadar pek çok ilginç temayla karşımıza çıktı. İçinde her şeyin yapılmasına imkân sağlayan popüler oyun, koronavirüs nedeniyle kapatılan okullar için bir eğitim platformu hâline bile dönüştürüldü.

Hiçbir şekilde sınıra sahip olmayan Minecraft, son olarak bir mezuniyet töreninin ev sahibi oldu. ABD’deki Rochester Teknoloji Enstitüsü öğrencileri, bu yıl iptal edilen mezuniyet törenlerini bir şekilde düzenlemek isterken akıllarına Minecraft geldi ve oyun, öğrencilerin mezuniyet töreninin düzenleneceği platform oldu.

Mezuniyet Minecraft’a taşındı

Enstitüde bulunan ‘Electronic Gaming Society (Elektronik Oyun Topluluğu)’, mezuniyeti Minecraft’ta düzenlemeye karar verdi. Sonuç olarak topluluk içinde yer alan öğrenciler, oyun içinde mezuniyet temasına uyan ve okullarını andıran bir sahne, podyum, sandalyeler ve özel tasarlanmış bir dış görünüm oluşturdular.

Peki bir mezuniyet töreninde belgeleri dağıtacak kişinin yerine ne koyulacaktı? Enstitü öğrencilerinin bu konuda oldukça yaratıcı düşündüklerini söylemek gerekiyor çünkü öğrenciler, enstitünün başkanını oyun içinde yer alan Demir Golem olarak gösterme kararı aldılar.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir