Metin 2’de 5000 TL’lik Oyun Karakteri Soyulan Adam

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalmak zorunda olan insanların büyük bir bölümü, çalıştıkları vaktin dışında kalan zamanlarını çevrimiçi oyunlarda  harcamaya başladılar. Antalya’da yaşayan 24 yaşındaki Nasuh Yıldırım da home office kültürüne geçiş yapıp, kalan vaktini de bilgisayar oyunları ile geçiren isimlerden bir tanesi.

Yıldırım, evindeki vaktini özellikle de Metin 2 isimli popüler çevrimiçi oyunda harcıyordu. Oyunda “Dwann” isimli bir karakter oluşturan Yıldırım, 1.000 TL‘lik bir ödeme karşılığında karakterini güçlendirmiş ve zamanını daha keyifli bir şekilde geçirmeye başlamıştı. Ancak bilgisayar korsanlarının hedefi haline gelen Yıldırım’ın 3 aylık emeğinden geriye hiçbir şey kalmadı. Çünkü bilgisayar korsanları, Yıldırım’ın karakterindeki toplam 5.000 TL değerindeki tüm özel eşyaları kendi hesaplarına aktardılar.

Sahte internet sitesine kullanıcı verilerini girerek hesabını kaybetmiş

Yaşadığı olayla ilgili açıklamalarda bulunan Nasuh Yıldırım, bilgisayar korsanlarının kendisine bir mesaj gönderdiklerini ve bu mesajda oyunu hileli oynadığını belirtilip, hesabının banlanacağını ifade ettiklerini söylüyor. ‘Hakan Muhafız‘ isimli bir kişiden mesaj aldığını ifade eden Yıldırım, hile yapmadığını söylemesine rağmen karşı taraftan banlanacaksın tehdidi aldığını ve kendisini bir internet sitesine yönlendirdiklerini ifade ediyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir