İzlerken Nefesinizin Kesileceği 10 Netflix Türkiye Korku Filmi

Netflix Türkiye’nin en dikkat çekici korku filmlerini sizler için derledik. Korku ve gerilimi birbirine karıştırmayalım, gerçek korku ile uykularınız kaçacak. Korku filmi severleri bekliyoruz…

1. The Exorcism of Emily Rose (Şeytan Çarpması-2005)

Ruhuna şeytan girdiğine inanılan bir genç kızın ölümünden rahibin suçlanması ve etkileyici geçmişiyle aktarılan film sizi dehşete düşürecektir. Sizce rahip suçlu mu?

2.Dabbe (2006)

Bir Türk senaristinin korku alanında ne kadar ilerleyebileceğini görebildiğimiz Dabbe serisini es geçmek olmazdı. Seri filmi Kurandan ayet ve hadislerle desteklenmiş, seyirci kitlesini dini açıdan etkilemeyi başarmıştır. Cin temalı bu filmlerde ses, görüntü ve birçok etkileyici yazılar uykularınızı kaçırabilir.

3.The Conjuring (Korku Seansı-2013)

Korku Seansı bir seri filmidir. Ed ve Loerran Warren çiftinin çözdüğü gizemli, olağanüstü olayları ele almaktadır. Filmin olay örgüsü ve kurgusu sayesinde soluksuz izleyeceksiniz. Kalbimizde taht kurmuş bu korku film serisinin yeni filmi Eylül’de şimdiden heyecanla bekliyoruz.

 4.Annabella (2014)

Seri filmi olan Annabelle filmi Korku Seansı filminin öncesini konu alıyor. Filmlerde Annabelle’nin kendine çektiği karanlık ruhların aslında ne kadar tehlikeli olabileceği gösteriliyor. Annabelle çevrenizdeyse olağanüstü olaylara hazır olun derim. Ahh şu oyuncak bebekler

5.Siccin (2014)

Korku alanında kendini geliştiren bir başka Türk yönetmenden Siccin serisi karşınızda. Büyüler, cinler ve karanlık geçmişler film olay örgüsü, senaryonun oyuncularla muhteşem uyumu seyirciden tam not aldı. Tabi kötü yorumlayanlar da oldu zaten herkese beğendiremezsiniz öyle değil mi?

6.The Black Room (Kara Oda-2016)

Paul ve Jennifer Hemdale yeni evlerine taşınmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Evlerinin mahzeninde buldukları karanlık bir oda her şeyi değiştirecektir. Bu odada evin son sahibiyle beraber bütün kurbanlar bulunmakta ve evdeki karanlık ruhu engellemek için çaba göstermektedir.

7.Veronica (2017)

Veronica babasının ölümünün ardından içsel çöküşler yaşayıp babasının yasını tutmaktadır. Kardeşlerine bakan Veronica arkadaşlarıyla babasının ruhunu çağırmaya karar verir. Ruh çağırma esnasında garip olaylar olmaya başlar. Peki gelen Veronica’nın babası mıdır?

8.The Influence (Etki-2019)

Alicia annesi komaya girdikten sonra ailesini de alıp çocukluğunun geçtiği eve geri dönmüştür. Fakat evde sadece onlar mı vardır? Tüyleriniz şimdiden diken diken olabilir, aynalara bakamayıp, balta sesleri duyabilirsiniz.

9. In The Tall Grass (2019)

Stephen King hayranlarını sevindiren filmde yazarın tarzında korku ve gerilim bir arada aktarılmıştır. Film iki kardeş Cal ve Becky’nin şehirlerarası seyahat ederken bir çocuğun çığlık attığını duyduklarında başlıyor. Çocuğa yardım etmek için araziye uzun otların arasına giderek çocuğu aramaya başlayan kardeşlerin nelerle yüzleşeceğini izleyip göreceğiz.

10. Mark of The Devil (Şeytanın İşareti-2020)

Meksika yapımı filmin orijinal adı La Marca del Demonio’dur. Film gerçekliği hakkında bir bilgi bulunmayan, efsanevi, olağanüstü olayların hayat bulduğu düşünülen kitap Necronomicon’u konu alıyor. İkiz kardeşler buldukları kitaptan bir ritüel okumasıyla karanlık ruh tarafından zor zamanlar geçirmeye başlar. Kimseden fayda bulamayan kardeşlerin yolu şeytan çıkarma ayinleri düzenleyen Karl ve Thomas ile kesişir. Konusunu okumak bile insanı heyecanlandırıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir