Donald Trump, TikTok Karşıtı Bir Reklam Yayınladı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, bugüne kadar yaptığı birçok şeyle ve aldığı birçok kararla gündeme oturmayı başarmıştı. ABD Başkanı, bu kez Çinli sosyal medya uygulaması TikTok karşıtı bir reklamla gündeme geldi. Donald Trump’ın resmi hesabından yapılan reklam kampanyasında Trump, TikTok karşıtı ifadelere yer verdi.

Donald Trump’ın ‘TRUMP MAKE AMERICA GREAT AGAIN COMMITTEE’ tarafından verilen reklam, ABD’de hem Facebook kullanıcılarının hem de Instagram kullanıcılarının karşısına çıkmaya başladı. Reklamda kullanıcılara ‘TikTok sizi gözetliyor’ başlıklı bir görsel gösterildi.

Trump’ın TikTok karşıtı reklamı

Reklamın açıklama kısmındaysa TikTok’u yasaklamak için kullanıcılardan bir dilekçeyi imzalamaları istendi. Reklamın açıklama metninde “TikTok, telefonunuzun panosunda ne olduğunu izlerken suç üstü yakalandı. TikTok’u yasaklamak için şimdi bu dilekçeyi imzala.” ifadesine yer verildi.

Ancak reklam metninde bulunan bağlantıya tıklayan kullanıcılar, pek de dilekçeye benzeyen bir yere yönlendirilmediler. Kullanıcılar, bağlantıya tıkladıkları takdirde yalnızca TikTok’un yasaklanmasını isteyip istemediklerini soran bir anketle karşılaştılar.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir