Disney CEO’sundan Marvel Filmleri Hakkında Karamsar Açıklama Geldi

Koronavirüs salgını nedeniyle sinema endüstrisi büyük bir darbe aldı. Dünya çapında tüm sinema salonları kapandı, heyecanla beklenen birçok film ertelendi ve halihazırda yapım aşamasında olan filmlerin çekimleri ertelendi. Sektörün geleceği belirsizliğini korurken, Disney’den kötü haber geldi.

Disney’in yeni CEO’su Bob Chapek, Marvel Studios‘taki çalışmalar da dahil olmak üzere büyük ölçekli prodüksyonların yakın gelecekte çekimlere devam etmesini beklemediğini açıkladı. Chapek ayrıca çekimlere yeniden başlamak için herhangi bir zaman dilimi veremeyeceklerini belirtti.

Disney’in çekimlerin ne zaman başlayacağına dair tahmini yok

Disney CEO’suna şirketin gelir toplantısı sırasında büyük ölçekli prodüksiyoların ne zaman devam edeceği ve koronavirüs salgını sonrasında hangi koruyucu önlemlerin alınacağı soruldu. Chapek, “Büyük ölçekli prodüksyon anlamında, tema parklarımızda yaptığımız prodüksyonlarımızla aynı süreci yaşayacağız. Hem kendi çalışanlarımızı hem de bu yapımları yaparken bizimle ortak çalışan diğer film yapımcılarından sorumluyuz ve işleri garanti altına alıyoruz.” şeklinde konuştu.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir