Ben Şimdi Ne İzledim? Diyeceğiniz 10 Film

Film izlerken biraz düşünmeye ne dersiniz? Bazı filmler var ki izlerken beynimizi yakıp “ben şimdi ne izledim?“ dedirtiyor. İşte gözünüzü kırpmadan sonunu heyecanla bekleyeceğiniz 10 film.

10) 1408

Korku ve gerilim türündeki film Stephen King’in “Aynı” adlı romanından uyarlanmıştır. Stephen King’in en iyi uyarlama fimleri için Stephen King yazımı okuyabilirsiniz.

[ilgiliMakale icerik_id=”2093″]

9) A Tale of Two Sisters (Karanlık Sırlar)

Güney Kore yapımı psikolojik korku filmi halk hikayesinden esinlenilerek hazırlanmıştır. Güney Kore korku filmleri arasında en çok izlenen film olmuştur.

8) Identity (Kimlik)

Çoklu kişilik bozukluğunu sinemaya aktaran en iyi yapımlardan biri olan film gerilim ve gizem dolu…

7) Zodiac

Gerilim ve gizem dolu film seri cinayetleri konu alıyor.

6) The Machinist (Makinist)

Çoklu kişilik bozukluğu hakkında bir film daha, İspanya yapımı film gerilim ve drama türünde başarılı bir örnektir.

5) Beautiful Mind (Akıl Oyunları)

2002 yapımı film Nobel ödüllü bir matematikçi olan John Nash’in hayatını ele alıyor. Şizofrenin insan hayatını nasıl etkilediği ve bunların sonucunun nasıl olabildiği gösterilmiştir.

4) A Clockword Orenge (Otomatik Portakal)

Anthony Burgess romanından esinlenilen film holigan bir gencin suça karışmasını anlatıyor.

3) Fight Club (Dövüş Kulübü)

Yine şizofreninin insanların hayatına nasıl etki ettiğini gösteren, psikolojik gerilim filmleri arasında önemli yeri olan bir başyapıt.

2) Interstellar (Yıldızlararası)

Filmin etkisi 2014’ten beri devam etmektedir. Bilim kurgu alanında en iyi örneklerden biri olan film ufkumuzu açmakla kalmayıp bize evreni ve zaman olgusunu sorgulatıyor.

1) Inception (Başlangıç)

Birçok Oscar ödülü alan Başlangıç filmine yer vermezsek olmaz. Beynimizi zorlayan, olağanüstü görüntüleriyle bize neler oluyor ya dedirten film gerilim bilimkurgu alanında gerçekten muazzam bir yere sahip.

BONUS:

Sen Aydınlatırsın Geceyi

Birçok ödül alan yapıt siyah beyaz çekimi, absürd ve fantastik ögeleri içinde bulunduran bir film olarak karşımızda. Kasabalıların olağanüstü yeteneklerini ve buna karşın olağanüstü sıkıntıları, dertleri, endişelerini konu alıyor. Onur Ünlü’nün çalışmalarını sevmeyen var mı?

                                                                 

İyi Seyirler…

  

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir