Nedir Bu ALEF ?

Gerek sosyal medya üzerinden gerekse diğer platformlar üzerinden reklamını birçok kez gördüğümüz, sürekli karşımıza çıkan ALEF aslında nedir? Sözlükte “ ALEF ibrani alfabesini ilk harflidir. Sayısal değeri 1 dir. Ses değeri yoktur. Sesini, üzerine konan ünlü harfleri ifade eden noktalama işaretlerinden alır. Noktalama işaretlerine göre genelde A ve E olarak okunmasına rağmen ender de olsa O, U ve İ olarak da okunabilir. “şeklinde tanımlanmıştır. Zaten diziyi ilginç olabileceği isminden de anlaşılıyor.

Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’ in paylaştığı ve Blu Tv’ de yayımlanan Türkiye’nin ilk mistik polisiye dizisinin daha önce işlenmemiş bir konusu var. Dizinin henüz 4 bölümü yayınlandı ancak daha ilk bölümden sizi hafif bir korkuya sürükleyecek. Ayrıca dizinin IMDB puanı 8.7 . Yönetmen koltuğuna oturan Emin Alper’in ise diğer filmlerine baktığımızda böyle bir projede yer almadığını görüyoruz. Ancak başarılı senaryonun usta oyuncularla karışımının yapıldığı diziyi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

İşte ALEF’i izlemenize sebep olabilecek 5 önemli ipucu;

  1. Dedektif Kemal ( Kenan İmirzalıoğlu ) ve tecrübeli ortağı Settar ( Ahmet Mümtaz Taylan ) İstanbul’da gizemli bir şekilde işlenen cinayetleri soruşturmaya başlar. Kurbanları İşkence ederek öldüren seri katili bulmak için uğraşırlar. Kim bu seri katil, derdi ne?
  2. Birbiriyle bağlantısı olmadığı düşünülen maktullerden ilki cinsiyet değişikliği ameliyatı olmuştur. Ancak katilin verdiği ipuçları soruşturmayı başka yerlere götürür.
  3. Osmanlı ve İslam Tarihi’ nden de izler taşıyan dizide bulunan delille yüzyıllar boyu saklı kalan sır perdesini aralanmaya çalışılır. Yani bu sırrın içinde din, şeriat ve tarih karmaşası bulunuyor.
  4. Yine vahşice işlenmiş cinayet sonrası ALEF sembolünü bırakan katil için aramalar hızlanır. Seri katili bulma çalışmalarında gecenin bir vakti mezarlığa da gidilir. Detektiflerin neden gecenin karanlığında mezarlığa gittiklerini ise çözebilmiş değiliz…
  5. Başrol oyuncularının özel hayatı ise hala tam olarak açıklanmadı. Acaba kaçıncı bölümde Kemal ve Settar’ın gizemli geçmişini öğrenebileceğiniz. Bunu ilerleyen haftalarda öğreniriz umarım. Bakalım ses kaydı ile racon kesen seri katil kim, neden öldürüyor insanları?                                                                                                                                            Bu arada söylemeden unutmayayım. Katil,  bir kurbanının bedeninden ayrılmış kafasını balla saklayıp emniyete kurye ile gönderiyor. Galiba seri katil burada “Siz cesetleri aramayın ben size postalarım” mı demek istiyor. Açıkçası bize oldukça garip geldi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir